Feyza ArmanÇaldır
Op.Dr. Feyza Arman Çaldır
Kadın Hastalıkları ve Doğum


 • Görev Aldığı Lokasyon :
      Tınaztepe Galen Hastanesi
 • Görev Aldığı Bölüm :
     Kadın Hastalıkları ve Doğum
 • Yabancı Diller :
     İngilizce
 • Telefon Numarası :
  454 14 14

Çalışma Saatleri


Op.Dr. Feyza Arman Çaldır

 

  23.02.1978 ‘de Mersin’de doğdu.İlkokulu; Barbaros İlköğretim Okulunda,orta ve liseyi ;İçel Anadolu Lisesinde  okudu. 5 yaşından beri doktor olmak istiyordu, 2. tercihi  olan  Ankara üniversitesi Tıp Fakültesi'ne girdi.Yorucu ama çok keyifli  bir 6 yıldan sonra,  2001 yılında mezun oldu. Uzmanlık tercihini  kadın hastalıkları ve doğumdan yana kullanarak,Tus’ta  1. tercihi olan Ankara Dr.Zekai Tahir Burak Eğitim ve Araştırma hastanesine girdi.5 yıllık kadın hastalıkları ve doğum uzmanlık eğitimi sonrası ,mecburi hizmet için mecburen Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde görev yaptı.1,5 yıllık mecburi hizmetini tamamladıktan sonra burnunda tüten baba ocağı Mersin’e döndü.Mersin'deki 2 yıllık özel hastane deneyimi sonrası, eğitimine devam etmek için  Başkent Üniversitesi'nin Konya Uygulama Hastanesi'nde göreve başladı.8,5 yıl birbirinden değerli insanlarla çalışıp,kendini geliştirip,çok güzel dostlar edindi.İlkokuldan mezun olan oğlunun eğitimi ve daha aydınlık bir çevrede büyümesini amaçladığı için  eşiyle birlikte İzmir'e yerleşme kararı aldılar.Tınaztepe Galen Hastanesi'yle yolları kesiştiği için çok mutlular.

  Histeroskopik ve Laparoskopik operasyonlar ,Ürojinekoloji  ve genital estetik alanlarında kendini geliştirdi.Cinsel Terapi eğitimi aldı.Kadın hastalıkları ve doğum uzmanlığının tüm branşlarını ,hem gebe hem jinekolojik hasta bakmayı sevdiği için özelleşmek istemedi.

  Özel zevkleri arasında jinekolojik ameliyat yapmak,gebelik dönemi ile ilgili hastalarını bilgilendirmek ve farkındalıklarını arttırmak,abi ya da ablaların doğacak kardeşlerini ve doktorları sevmelerine yardımcı olmak var.

  Ülkesinin en büyük sorunlarından birinin aile planlaması ve eğitimindeki yetersizlikler olduğunu düşünüyor,bu yüzden hastalarının korunma yöntemlerinden kendilerine uygun olanı seçmelerine yardımcı olmaktan büyük keyif alıyor.Mesleki özel alanı jinekoloji,kozmetik jinekoloji  ve ürojinekoloji.İdrar kaçırma şikayetlerine yönelik tetkik ve tedavi konusunda yeni teknikleri takip ediyor.

  Mutluluğun yolunun; sevmek,çok ve doğru şeyleri okumak ,spor yapmak ve doğaya dönmek olduğuna inanıyor.