Anestezi ve Reanimasyon

Anasayfa Anestezi ve Reanimasyon

Anestezi ve Reanimasyon

Tınaztepe Sağlık Grubu  Anestezi ve Reanimasyon Birimi deneyimli uzman kadrosuyla hastalarımızın sağlıklarını korumak, olan hastalıklarını modern teknolojik cihazlarla muayene, tetkik, teşhis ve tedavi etmek amacıyla, dünya standartlarında etkin, güvenilir ve kaliteli bir hizmet vermektedir.

Anesteziyoloji; ameliyat olacak hastayı önceden ameliyata hazırlayan, ameliyat süresince hastanın kalp, akciğer, karaciğer, beyin ve böbrekler gibi hayati organlarını sürekli kontrol altında tutan, organizmanın zarar görmesini önleyen, ameliyat süresince ve sonrasında ağrı duymasını engelleyen bilim dalıdır.

Reanimasyon; hayati fonksiyonları kaza, zehirlenme, kronik hastalık v.b. nedenlerden dolayı ileri derecede bozulmuş hastaları tekrar hayata kazandırmak için Yoğun bakım hizmeti veren bilim dalıdır.

Anestezi yöntemleri nelerdir?
Anestezi yöntemleri; genel anestezi, spinal anestezi, epidural anestezi, sinir bloğu anestezisi ve lokal anesteziden oluşur. Seçilecek anestezi yöntemi hastanın genel sağlık durumuna, eşlik eden hastalıkların varlığına, ameliyat yerine göre belirlenir. Örneğin genel anestezi alması sakıncalı ve akciğer hastalığı olan hastada bir diz ameliyatı yapılacaksa bu belden aşağısının uyuşması ile sağlanan spinal veya epidural anestezi ile yapılabilir.

Genel anestezi nedir?
Genel anestezi bilincin ilaçlar yardımı ile ortadan kaldırıldığı ve tüm vücudun anestezi etkisinde olduğu anestezi yöntemidir.

Spinal ve Epidural Anestezi nedir?
Son yıllarda oldukça yaygınlık kazanan anestezi yöntemleri olup; Bu yöntemle genel cerrahi, kadın-doğum, ortopedi, üroloji kliniklerinin bir çok ameliyatları yapılabilir.
Ayrıca epidural anestezi ile ameliyat sonrası ağrı kontrolü sağlanır.
Yine epidural anestezi ve analjezi ile ağrısız doğum, sezeryan gibi kadın-doğum ameliyatları yapılabilir.
Bu yöntemlerde hastanın bilinci yerindedir.

Anestezi yöntemi nasıl seçilir?
Anestezi yöntemi anestezi doktoru tarafından hastanın genel durumu, hastalıkları, ameliyat yeri ve hastanın tercihi gözönüne alınarak belirlenir. Ameliyat öncesi anestezi yöntemi belirlendikten sonra hasta bu konuda bilgilendirilir.

DOKTORLARIMIZ

Uzm. Dr. Tülay Dikencik


Uzm. Dr. Ferruh Bilgin


Uzm. Dr. Mehmet Bahadır Savaş


Uzm. Dr. Hande Şeniz Bektur


Uzm. Dr. Yusuf Doğan


Uzm. Dr. Füsun Özkaya


Uzm. Dr. Şeyda Canlı


3

HASTANELERİMİZ

1

TIP MERKEZİ

38

TIBBİ BİRİMLERİMİZ

128

DOKTORLARIMIZ


Bulunduğu Hastaneler

Tınaztepe Hastanesi
Tınaztepe Hastanesi
0232 454 14 14-0232 454 15 16
tinaztepe@tinaztepesaglikgrubu.com
Tınaztepe Torbalı Hastanesi
Tınaztepe Torbalı Hastanesi
0232 856 07 06 -0232 855 42 05
bilgi@tinaztepetorbalihastanesi.com
Buca Tıp Merkezi
Buca Tıp Merkezi
0232 438 14 14 -0232 438 83 44
bucatip@tinaztepesaglikgrubu.com